Shuton

SHUTON COMPLEX High Load

Vývoj pokročilých obráběcích procesů umožňuje obrábění s vyšším zatížením, toto zatížení je přenášeno do kuličkových šroubů, které musí vydržet se stejnou zárukou jako kdykoliv předtím.

K zajištění nejvhodnějšího řešení pro naše zákazníky, vyvinul SHUTON dva nové produkty, které jsou schopny odolávat vysokému zatížení.

Obě možnosti poskytují řešení na požadavky vysoce přesných pohybů a vysokou zátěží na vstřikovací stroje a lisy plastu, takže možnost pohybovat pomocí kuličkového šroubu je mnohem nákladově-efektivnějším řešením.

TD15: Speciální kulička 15,875

S novou kuličkou o průměru 15.875 mm splňuje SHUTON stále náročnější požadavky na vyšší zatížení, aniž by bylo nutné použít kuličkový šroub s větším průměrem hřídele.

Dynamické zatížení se zvyšuje přibližně o 30-40% ve srovnání s kuličkou 12,7mm, statické zatížení přibližně o 30%, a tuhost o 8%, při stejné délce šroubu.

HL: High Load – vysoce únosné

Statická a dynamická únosnost kuličkového šroubu s nominálním průměrem 100 s vysokou únosností je větší než u kuličkového šroubu s nominálním průměrem 120, což je atraktivní alternativa. Kromě toho menší průměr hřídele vede k nižší setrvačnosti celého systému, čímž se zlepší výkon servořízení.

Větší zatížení znamená větší tření uvnitř matice, proto musí být rychlost otáčení snížena, aby se zabránilo zvyšování generované teploty.

grafico highload